Často kladené otázky

Často kladené otázky našich zákazníků jsme vybrali a seřadili podle jejich frekventovanosti. Hlouběji se jednotlivým tématům věnujeme v našem blogu, který pravidelně aktualizujeme.

Kdy je nejlepší čas vybírat dveře?

Záleží, jestli jde o rekonstrukci nebo novostavbu. Obecně však platí, že čím dřív výběr a montáž dveří začnete řešit, tím lépe. U novostaveb je důležité všechny dveře plánovat v návaznosti na celý projekt, aby nedošlo ke komplikacím se zaměřením, orientací dveří a následnou montáží. Při rekonstrukci vám hned na začátku můžeme poradit, které dveře budou nejvhodnější, čímž ušetříte nejen čas a starosti, ale často i spoustu peněz.

Jak správně vybrat dveře?

Na našich stránkách najdete velké množství návodů, které vám výběr usnadní. Nejlepší je však nechat si poradit přímo od odborníků na našich vzorkovnách, kde máme přes 100 různých vzorků dveří. Abyste si byli jisti, že vám dveře budou ladit se zbytkem domácnosti, vezměte si k nám na vzorkovnu prvky, se kterými budeme dveře ladit (například kus podlahy, dlažby, koberce, vzorek kuchyňské linky a podobně).

Můžu si dveře sám zaměřit a namontovat?

Ano, samozřejmě, vše záleží jen na vás. Zaměření dveří je však jedna z nejdůležitějších částí celého procesu. Je zde mnoho detailů, které často laik neodhalí, čímž můžou vzniknout problémy s následnou montáží nebo případnými opravami. Vždy proto doporučujeme zaměření i montáž odborníkem. Při montáži osobou bez certifikátu navíc propadá záruka.

Jak dlouho trvá objednávka dveří?

Objednat dveře je to nejjednodušší. Většinu dveří však vyrábíme přesně na míru. Záleží tak, jaký typ dveří si vyberete. Nejkomplikovanější typy dveří jsme schopni vyrobit a připravit k předání nejpozději do 12 týdnů, u jednodušších typů však můžete mít své dveře už za 1 měsíc.

Kolik stojí kvalitní dveře ?

Cena dveří se pohybuje od tisíce korun až po desetitisíce korun. Vždy záleží, jaký typ dveří si vyberete. Dveře však nekupujete každý den, a tak doporučujeme zaměřit se především na kvalitu dveří. Ve výsledků ušetříte nejen peníze, ale i čas a starosti. U kvalitních dveří je navíc záruka 5 let.

Je důležité mít správně připravené stavební otvory?

Především na výšku je důležité mít stavební otvory přesně. Pokud jsou otvory užší nebo širší, na první pohled nic nepoznáte. Musíte si však nechat připravit dveře s atypickými rozměry. Správné rozměry najdete zde.

Jak velký je problém, pokud se mi nepodařilo správně připravit stavební otvory?

Nemusí jít o velkou komplikaci. Bez problémů vám dokážeme připravit dveře s atypickými rozměry. U dveří atypických rozměrů si většina firem účtuje více než 50% příplatek, u nás zaplatíte pouze 5 % navíc.

Musím vybourat ocelové zárubně, když chci obložkovou zárubeň?

Není potřeba. Nabízíme i tzv. OKZ zárubeň, kterou je možné obložit původní kovovou. Důležité však je odborné zaměření, protože tato metoda nejde použít vždy.

Na co si dát při výběru dveří pozor?

Je toho opravdu spoustu, proto vždy doporučujeme poradit se s odborníky přímo na našich vzorkovnách. Důležitou roli samozřejmě hraje vzhled, ještě důležitější je však materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny. Na trhu dnes často narazíte na foliované dveře s papírovou výplní, které stojí stejně jako kvalitní dveře s povrchem dýha nebo CPL laminát a kvalitní výplní s odlehčenou DTD dřevotřískou. Proto se vždy důkladně zajímejte o materiál dveří.

Z kolika typů dveří lze vybírat?

Vzhledem k tomu, že máme v nabídce mnoho variant jednotlivých prvků dveří, tj. model dveří, typ skla, typ hrany, typ rámování atd., je počet nabízených dveří prakticky nevyčíslitelný. Ideálním způsobem výběru je proto Vaše návštěva naší prodejny, kde Vám rádi poradíme s konkrétním výběrem.

Jsou prosklené dveře a celoskleněné dveře bezpečné?

Samozřejmě je riziko rozbití prosklených a celoskleněných dveří větší, než u dřevěných. U větších skel automaticky nabízíme kalené sklo, které vydrží i tvrdý úder kladivem. Pokud by náhodou došlo k rozbití skla, nerozpadne se na ostré kousky, čímž se bezpečnost několikanásobně navyšuje.

Jak nejlépe pečovat o dveře?

Je to překvapivě jednoduché. Dveře stačí udržovat jarovou vodou. Naopak důrazně doporučujeme vyvarovat se jakémukoliv chemickému ošetření dveří. Zejména u foliovaných dveří dochází k výraznému poškození jejich funkčnosti.

Jak je vidět přes mléčné sklo ve dveřích?

Ať už jej instalujete kamkoliv, třeba i na WC, tak nemusíte mít strach o soukromí. Mléčné sklo propouští světlo, za ním je ale vidět pouze silueta.

Jak poznám, jestli jsou dveře levé nebo pravé?

Stačí se postavit na stranu dveří, kde jsou panty a tak, aby se dveře otevíraly k nám. Pokud se otevírají doleva, jsou levé, pokud naopak jde o pravé dveře.

Slovník pojmů

Máte jiný dotaz?

Masarykova tř. 1226/86, 415 01

Ing. Barbora Stanislavová

barca

teplice@prodoor.eu

PO + ST: 9-17
PÁ: 9-15

ÚT + ČT: zavřeno

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Jaroslava Průchy 1915/24

Linda Ralbovská 

cdb ad c bbae

most@prodoor.eu

PO + ST: 10-18

ÚT + ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Otvice 73, 431 11

Bc. Anna Krejčí 

Anicka

recepce@prodoor.eu

PO + ČT: 8-17
ÚT + ST: 8-16
PÁ: 8-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Želetická 1929/13, 412 01

Petra Korbová

petra

litomerice@prodoor.eu

PO – ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Zanechte nám vzkaz a my se Vám ozveme.