Dostupné technologie opracovní skel

Téměř všechny technologie lze různě kombinovat
a vyrábět v tzv. pozitivu i negativu

Kalené sklo

Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu převyšující 600 °C a následném prudkém ochlazení proudícím vysokotlakým vzduchem. Tím se během několika sekund ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Sklo tak získá vnitřní napětí a několikanásobnou pevnost.

Sklo satinato

Na sklo je nanesena vysoce kvalitní kyselina, která rozruší horní vrstvu leptáním, a tím se sklo stává matným, průsvitným, ale přitom neprůhledným,  vhodným například do koupelen, WC a podobných prostor.

Pískované sklo

Spočívá v otryskáváni povrchu skla jemným křemičitým pískem pod vysokým tlakem. Tímto opracováním se abrazivní části dostanou do povrchu skla a zbaví jej zářivého vzhledu a zneprůsvitní ho podobně jako při výrobě satinatového povrchu leptáním.

Sklo - gravír

Technologie spočívá ve frézování do skla pomocí diamantového kotouče na CNC stroji. Výsledkem je drážka v povrchu skla, které působí velmi elegantním dojmem, vypadá jako průhledná, ale úhel skla při bližším prohlédnutí prokazuje, že tomu tak není.

Sklo - laser

Nejmodernější technologie  opracování  skel.  Sklo je leptáno paprskem laseru. Výsledný  efekt  je  velice  podobný  pískování,  ale  laser  dokáže  vykreslit  i  ty  nejjemnější  detaily,  což  u  pískování  není  možné  dosáhnout.  Tuto  technologii tedy doporučujeme u jemných vzorů provedených na plochém skle.

Síťotisk

Sítotisk  je  potisk  skla  speciální  keramickou  barvou,  která  je  následně  upravena  kalením a takzvaně zatavena do skla.  Výsledný  motiv  je  velmi  odolný  a  je  tedy  možné  takto  upravená  skla  osadit  i  do  mimořádně  zatěžovaných  prostorů kanceláří, škol a nemocnic.

Digitální tisk na sklo

Technologie spočívá v nanášení speciálních nano barviv. Díky této moderní technologii může být na sklo přenesen jakýkoliv motiv nebo fotografie a stává se pak zajímavým designovým prvkem. Ten lze v interiéru zopakovat právě na celoskleněných dveřích nebo celoskleněných stěnách.

Keramický tisk na sklo

Keramický tisk je dokonalou kombinací digitálního tisku a sítotisku. Kombinuje tak široké možnosti digitálního tisku a mimořádně vysokou odolnost keramické barvy, která se po vykalení stává součástí skleněné plochy. Keramická barva může být na sklo nanesena například v podobě imitace pískování nebo fotografie.

Masarykova tř. 1226/86, 415 01

Ing. Barbora Stanislavová

barca

teplice@prodoor.eu

PO + ST: 9-17
PÁ: 9-15

ÚT + ČT: zavřeno

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Jaroslava Průchy 1915/24

Linda Ralbovská 

cdb ad c bbae

most@prodoor.eu

PO + ST: 10-18

ÚT + ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Otvice 73, 431 11

Bc. Anna Krejčí 

Anicka

recepce@prodoor.eu

PO + ČT: 8-17
ÚT + ST: 8-16
PÁ: 8-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Želetická 1929/13, 412 01

Petra Korbová

petra

litomerice@prodoor.eu

PO – ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Zanechte nám vzkaz a my se Vám ozveme.