Dostupné technologie opracovní skel

Téměř všechny technologie lze různě kombinovat
a vyrábět v tzv. pozitivu i negativu

Kalení

Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu převyšující 600 °C a následném prudkém ochlazení proudícím vysokotlakým vzduchem. Tím se během několika sekund ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Sklo tak získá vnitřní napětí a několikanásobnou pevnost.

Satinato

Na sklo je nanesena vysoce kvalitní kyselina, která rozruší horní vrstvu leptáním a tím se sklo stává matným, průsvitným, ale přitom neprůhledným vhodným například do koupelen, WC a podobných prostor.

Pískování​

Spočívá v otryskáváni povrchu skla jemným křemičitým pískem pod vysokým tlakem. Tímto opracováním se abrazivní části dostanou do povrchu skla a zbaví jej zářivého vzhledu a zneprůsvitní ho podobně jako při výrobě satinatového povrchu leptáním.

Gravír

Technologie spočívá ve frézování do skla pomocí diamantového kotouče na CNC stroji. Výsledkem je drážka v povrchu skla, které působí velmi elegantním dojmem, vypadá jako průhledná, ale úhel skla při bližším prohlédnutí prokazuje, že tomu tak není.

Laser

Nejmodernější technologie  opracování  skel.  Sklo je leptáno paprskem laseru. Výsledný  efekt  je  velice  podobný  pískování,  ale  laser  dokáže  vykreslit  i  ty  nejjemnější  detaily,  což  u  pískování  není  možné  dosáhnout.  Tuto  technologii tedy doporučujeme u jemných vzorů provedených na plochém skle.

Síťotisk

Sítotisk  je  potisk  skla  speciální  keramickou  barvou,  která  je  následně  upravena  kalením a takzvaně zatavena do skla.  Výsledný  motiv  je  velmi  odolný  a  je  tedy  možné  takto  upravená  skla  osadit  i  do  mimořádně  zatěžovaných  prostorů kanceláří, škol a nemocnic.

Digitální tisk

Technologie spočívá v nanášení speciálních nano barviv. Díky této moderní technologie může být na sklo přenesen jakýkoliv motiv nebo fotografie a stává se pak zajímavým designovým prvkem. Ten lze v interiéru zopakovat právě na celoskleněných dveřích nebo celoskleněných stěnách.

Keramický tisk

Keramický tisk je dokonalou kombinací digitálního tisku a sítotisku. Kombinuje tak široké možnosti digitálního tisku a mimořádně vysokou odolnost keramické barvy, která se po vykalení stává součástí skleněné plochy. Keramická barva může být na sklo nanesena například v podobě imitace pískování nebo fotografie.