Vchodové dveře do bytu

Vchodové dveře do bytu se od běžných interiérových liší především zesíleným rámem, robustnější vnitřní výplní a bezpečnostním kováním.

Přitom lze ale dveře vyrobit ve stejném dekoru (barvě) a často i modelu, jako jsou další vnitřní dveře v bytě. 

interiérové dveře sapeli vzorky

>200 vystavených vzorků 

interiérové dveře zaměření zdarma

Zaměření zdarma 

interiérové dveře a zárubně na míru

Výroba na míru

české dveře a zárubně

České výrobky

certifikovaná montáž dveří a zárubní

Certifikovaná montáž a servis

team

25 let tradice

Vlastnosti vchodových dveří do bytu

Za vchodové dveře do bytu se nejčastěji považují protipožární dveře okované bezpečnostním kováním. Jejich výplní je plná dřevotříska a rám je vyroben z masivního smrkového dřeva.

Takové dveře jsou běžné v bytových a panelových domech. Nejde však o bezpečnostní dveře. Ty mají navíc další vlastnosti, které brání vniku vetřelců do objektu. Patří k nim hlavně bezpečnostní pasivní a aktivní čepy, které brání vysazení dveří.

Povrchová úprava vchodových dveří

Vchodové dveře do bytu patří ke kategorii interiérových dveří a nesmí být vystaveny přímému působení povětrnostních podmínek, tzn. nesmí na ně pršet apod.

Dveře lze objednat v jakékoliv povrchové úpravě z naší nabídky. Nejčastěji přitom doporučujeme laminátové povrchy, které patří k těm s největší mechanickou odolností.

TIP: Při výměně vchodových dveří je důležité stanovit, zdali je stará ocelová zárubeň správně zazděná bez odchylek v rovinnosti. Pokud ne, nové dveře netěsnostem nepomohou. 

Speciální vlastnosti vchodových dveří

Vchodové dveře lze dodat s různými speciálními vlastnostmi. Mezi ty nejpraktičtější patří zvuková izolace, která spočívá ve speciální vnitřní úpravě a prahové liště, která při zavření dveří “spadne” a vyplní mezeru pod dveřmi. Protipožární odolnost je již normou.

Dalším častým požadovaným parametrem je tzv. klima úprava, která spočívá v umístění tenké hliníkové hrany do pod povrchovou úpravu dveří. Zamezuje vnitřnímu pnutí, a tím pádem kroucení a prohýbání dveří na místech, kde jsou dveře umístěny mezi prostory s různou teplotou vzduchu např. mezi chodbou a bytem.

Domluvte si schůzku nebo rovnou přijďte k nám a určitě si vyberete!

Domluvte si schůzku nebo rovnou přijďte k nám a určitě si vyberete!