Bezpečnostní dveře do bytu

Bezpečnostní dveře do bytu se od obyčejných interiérových liší především zesíleným rámem, robustnější vnitřní výplní, výztužemi, bezpečnostními čepy a bezpečnostním kováním.

Přitom lze ale dveře vyrobit ve stejném dekoru (barvě) a často i modelu, jako jsou další vnitřní dveře v bytě. 

interiérové dveře sapeli vzorky

>200 vystavených vzorků 

interiérové dveře zaměření zdarma

Zaměření zdarma 

interiérové dveře a zárubně na míru

Výroba na míru

české dveře a zárubně

České výrobky

certifikovaná montáž dveří a zárubní

Certifikovaná montáž a servis

team

25 let tradice

Vlastnosti bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře mají oproti běžným vchodovým dveřím ocelí vyztužený rám a bezpečnostní čepy, které při zavření zajíždějí do kapes v bezpečnostních zárubních.

Bezpečnostní dveře se dělí na jednotlivé třídy RC2 – RC5. Bezpečnostní třída je dána výsledkem testů, kterými dveřmi procházejí zkušebnou pro to, aby mohly být jako bezpečnostní dveře atestovány a také prezentovány. Pro běžné byty jsou dostačující a běžné třídy RC2 a RC3, které nabízíme. Liší se především pevností výztuží a počtem bezpečnostních čepů.

Povrchová úprava bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře do bytu patří ke kategorii interiérových dveří a nesmí být vystaveny přímému působení povětrnostních podmínek, tj. nesmí na ně pršet apod.

Dveře lze objednat v jakékoliv povrchové úpravě z naší nabídky. Nejčastěji přitom doporučujeme laminátové povrchy, které patří k těm s největší mechanickou odolností.

TIP: Bezpečnostní dveře doporučujeme osazovat do originální bezpečnostní zárubně. Otvory pro bezpečnostní čepy jsou připraveny z výroby a brání zapadání nečistot do rozvorového systému. Nečistoty z vrtaných otvorů mohou způsobit zablokování zamčených dveří. 

Speciální vlastnosti bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře lze dodat s různými speciálními vlastnostmi. Mezi ty nejpraktičtější patří zvuková izolace, která spočívá ve speciální vnitřní úpravě a prahové liště, která při zavření dveří “spadne” a vyplní mezeru pod dveřmi. Běžnou úpravou je protipožární odolnost

Dalším častým požadovaným parametrem je tzv. klima úprava, která spočívá v umístění tenké hliníkové hrany do pod povrchovou úpravu dveří. Zamezuje vnitřnímu pnutí a tím kroucení a prohýbání dveří na místech, kde jsou dveře umístěny mezi prostory s různou teplotou vzduchu např. mezi chodbou a bytem.

Domluvte si schůzku nebo rovnou přijďte k nám a určitě si vyberete!