Bezobložkové stavební pouzdro lze zabudovat do zdiva nebo sádrokartonu. Pouzdro je v jedné rovině s příčkou a tím pádem odpadá výběr obložkové zárubně a soustředíme se pouze na výběr interiérových dveří. Nejlépe samozřejmě vypadají plné hladké dveře nebo celoskleněné dveře. Jakmile do bezobložkového pouzdra namontujete prosklený model dřevěných dveří, hned je vaše oko více zaměstnáno a přestanete dveře vnímat jako jeden celek.
Pokud milujete světlo a sklo je vaším favoritem při budování nového interiéru, je potřeba vědět, že skleněné dveře jsou v horní části opatřené nerezovým pruhem, který má zakrýt držáky (adaptér Vitro). Tento pruh by mohl někoho rušit nebo naopak, může být příjemným zpestřením dveří, které jsou doplněné nerezovým madlem. Poptávka po kombinaci skla a nerezové oceli se stále zvyšuje v rámci trendu budování moderních až průmyslových interiérů.
Pokud nejste zastánci skrytých zárubní do celého bytu nebo domu, nebojte se bezobložkové stavební pouzdro využít klidně jen pro jednu místnost. Tou může být například šatna (dveře pak vypadají jako vstup do vestavěné skříně, ale jsou méně nápadné a decentní) nebo spíž.
V článku o skrytých zárubních jsem zmínila, že ideální způsob, jak začlenit dveře do spíže do celkového konceptu kuchyňského koutu, jsou právě bezobložkové systémy. Pokud se vám povede najít povrch dveří, který bude shodný s pracovní deskou linky, pak dveře do spíže vypadají jako její dopředu promyšlená součást.