Bílé interiérové dveře Sapeli

Bílé interiérové dveře

Bílé interiérové dveře

Bílé interiérové dveře a obložkové zárubně jsou v současnosti nejvíce poptávaným zbožím. Není náhoda, že si své prvenství vybojovaly i v době, kdy máme na trhu takový výběr dýhy, laminátových dřevodekorů, či náhražek betonových stěrek apod.

Výhody bílých interiérových dveří

• stálost barvy

• univerzálnost

• elegance

• nadčasovost

• minimalismus

Nevýhody bílých interiérových dveří

• náchylnost na nečistoty

• na bílém podkladu zaniknou

Nepředstavujte si, že bílé interiérové dveře musí nutně znamenat obyčejné hladké sterilní dveře, které vám připomínají nemocnici. I bílé dveře mohou mít nápad, mohou vynikat nad ostatními a mohou se hravě stát dominantním kusem nábytku ve vašem interiéru třeba tím, že jsou dodány jako posuvné.

Máte-li v úmyslu dveře naopak skrýt v bílé stěně (např. dveře do spíže nebo komory), doporučuji kombinovat bílé matné dveře v plném provedení s bezobložkovou zárubní. Pak docílíte efektu „neviditelných dveří“.

neviditelné bílé skryté dveře

Pokud jste zvolili výraznější podlahu, a až poté jste začali řešit dekor dveří, je opravdu rozumnější volit bílou barvu. Většinou se u vás doma nachází ještě nábytek se strukturou dřeva a mít pohromadě 3 a více dřevodekorů by nedělalo dobrotu. Bílé dveře se dále skvěle hodí k podlaze imitující beton, a také ke všem šedým odstínům.

Bílé interiérové dveře v různých stylech domovů

V nabídce máme různé modely interiérových dveřích které snadno zapadnou do běžných interiérových stylu, jako jsou: provance (provence), cottage, moderní, skandinávský, moderní art-deco, art-deco.

Jaké varianty bílých povrchů jsou k dispozici?

Bílá fólie

Výhoda: nejnižší cena

Nevýhoda: nízká odolnost, laciný vzhled

Střednětlaký laminát (CPL)

Výhoda: nízká cena, vysoká odolnost

Nevýhoda: je vidět napojení laminátu na hranách dveří a zárubní

Vysokotlaký laminát (HPL)

Výhoda: vysoká odolnost (hodí se do nemocnic, škol apod.)

Nevýhoda: napojení na zárubních je velice nápadné (HPL nelze ohýbat), malý výběr modelů dveří

Lakované dveře

Výhoda: není vidět napojení laminátu na hranách, elegance

Nevýhoda: vyšší cena

Vysoký lesk

Výhoda: luxusní vzhled

Nevýhoda: vyšší cena, menší výběr modelů dveří

Detaily, které bílé dveře ozvláštní

Bílé interiérové dveře a zárubně je možné ozvláštnit například nějakou ozdobnou lištou či rámečkem (v případě starších zástaveb nebo vhodného stylu interiéru) nebo nějakou jemnou vyfrézovanou linkou a v neposlední řadě také kovovým proužkem (v případě moderního bydlení).

Kombinace bílé s dalšími povrchy

Kombinace bílá – černá 

Základ dveří je bílá, ale zárubeň či posuvný systém je v černé a rovněž tak zasklívací lišta a motiv na skle můžete ladit do černé. U otočných dveří můžete ladit do černé například jen hranu dveří a k tomu kliku a panty.

Bílé interiérové dveře kombinace bílá černá

Kombinace bílá – dřevo 

Základ je opět v bílé a můžete zvýraznit pouze zasklívací lištu nebo také zárubeň. Pokud máte například kuchyňskou linku ve vysokém lesku a pracovní deska má dřevěný dekor, pak vypadají krásně dveře v bílém lesku a obložka právě v daném dřevodekoru.

Bílé interiérové dveře kombinace bílá dub

Kombinace bílá-kov

Moderní interiér je téměř vždy spojen s kovovými prvky (ať už se jedná o úchyty na nábytku, zábradlí, dekorace apod.) a proto si mnoho zákazníků pořizuje právě dveře s kovovými proužky nebo zárubeň v tzv. CPL kovolaminátu. Jedná se o laminát, který má imitovat hliníkovou zárubeň. Výsledek vypadá krásně, ale je tu jedna ohromná NEVÝHODA a tou je náchylnost na oděrky tohoto materiálu.

Bílé interiérové dveře kombinace bílá kov

Sdílet tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Dvere Sapeli Talia sede sklo

Novinky Sapeli 2021

Co přináší největší výrobce interiérových dveří a zárubní Sapeli do roku 2021? Spoustu novinek, vylepšení, a především drží krok s dobou a odpovídá na poslední trendy …

Číst dále →
kliky ktere hubi viry mosaz mt

Kliky, které hubí viry a bakterie

Kolikrát u Vás za celý den projde někdo dveřmi a chytí za kliku? A kolikrát tu kliku za den ošetřujete dezinfekcí? Určitě víte, že na …

Číst dále →
Sportcenter Most

Podpora sportoviště badmintonu Sportcenter Most

Vedle našich obchodních aktivit se snažíme o to, abychom byli také společensky odpovědní, a proto podporujeme projekty např. z oblasti sportu, vzdělávání, kultury či obnovy …

Číst dále →
Prosklene interierove dvere Sapeli note dyha tresen americka otocne.jpg

Prosklené interiérové dveře

Váháte mezi zvolením plných interiérových dveří a dveří se skleněnou výplní? Výhody prosklených interiérových dveří • více světla v interiéru • velké množství variant prosklených …

Číst dále →
dýhované dveře a obložkové zárubně sapeli reference

Dýhované dveře

Dýhované interiérové dveře se vrací? Kdepak, dýhované dveře jsou s námi stále, jen se mění jejich podoba. První zmínky o výrobě dýh pocházejí z Tibetu, Egypta, ale …

Číst dále →
dýha dub trámový dveře Sapeli

Novinky Sapeli 2020

Novinky 2021 Jaké novinky přináší pro letošek na trh český lídr v oblasti interiérových dveří a zárubní? Čekají nás výrazné změny nebo jen drobnější ladění …

Číst dále →