dýhované dveře a obložkové zárubně sapeli reference

Dýhované dveře

Dýhované dveře

Dýhované interiérové dveře se vrací? Kdepak, dýhované dveře jsou s námi stále, jen se mění jejich podoba.

První zmínky o výrobě dýh pocházejí z Tibetu, Egypta, ale také Kréty z období 3000 let před naším letopočtem. Dýhoval se především nábytek. Tenké pláty vzácného dřeva se lepily na silnější vrstvu méně vzácného dřeva.

V 19. století se dýhování využívalo pro výzdobu aut, parníků, železničních vagónů a stalo se symbolem bohatství a vznešenosti, což přetrvává dodnes. Když se zeptáte jakéhokoliv prodejce dveří, jak by charakterizoval dýhu, pak většina z nich použije slova jako jedinečnost, exkluzivita, nestálost, aj. 

Moje generace si z dětství pamatuje převážně mahagonové či olšové obývací stěny. Dále pak střípky z bukových či jasanových interiérů. Dnes je ovšem nabídka dýhy mnohem pestřejší a krásnější!

Chcete, aby ve vašem interiéru dominoval například dub? Budete mít opravdu z čeho vybírat. Můžete volit mezi výběrovou dýhou, která má velice stálou kresbu i barvu a mezi tou nevýběrovou (tzv. natur), která se skládá z různých plátů dýhy. Uprostřed dveří se tak může objevit světlejší pruh nebo odlišná kresba.

dýha dub americký dveře sapeli
dýha dub americký dveře sapeli
dýha dub natur dveře sapeli
dýha dub natur dveře sapeli

Dále můžete volit mezi tím, zda do interiéru zařadíte rustikálnější dekor v podobě suků nebo také trhlin a přírodních kazů dřeva.

dýha dub sukatý dveře sapeli
dýha dub sukatý dveře sapeli
dýha dub trámový dveře sapeli
dýha dub trámový dveře sapeli

Nechcete se vzdát dubové dýhy, ale její slámová barva se vám do domu esteticky nehodí? Nevadí, nechte si dýhu namořit do jiných odstínů, ať už šedých, krémových nebo hnědých. Toto je nesmírná výhoda obzvláště pro ty, kteří ladí interiér pomocí masivního nábytku či podlahy. Od různých výrobců nikdy netrefíte stejný odstín dýhy. Pokud jej ale necháte namořit, tato starost úplně odpadá. Trendem současnosti jsou mimo jiné i přiznané trámy a když ve stejném odstínu sladíte i dveře a zárubně, výsledek je více než povedený.

dýha dub mořený olej dveře sapeli
dýha dub mořený olej dveře sapeli
dýha dub mořený olej dveře sapeli
dýha dub mořený olej dveře sapeli
dýha dub mořený olej dveře sapeli
dýha dub mořený olej dveře sapeli

Není ale potřeba omezovat se pouze na dubovou dýhu, máme k dispozici celou škálu exkluzivních dýh, které se k nám dováží například z Brazílie, Kamerunu nebo Indonésie s různou barevností a kresbou.

dýha exotická zebrano stříbrné dveře sapeli
dýha exotická zebrano stříbrné dveře sapeli
dýha exotická zebrano dveře sapeli
dýha exotická zebrano dveře sapeli

Údržba dýhovaných dveří

Na dveře, nábytek či obklady stěn v dýhovaném povrchu nám při úklidu stačí jakákoliv leštěnka, případně doporučená leštěnka přímo od daného výrobce. Při volbě správného čistícího prostředku záleží také na úpravě daného povrchu. Dýhovaný povrch může být vysoce lesklý, anebo při svém zpracování může být olejován a voskován, takže je příjemně hladký a matný. Pokud se vaše děti rozhodnou být kreativní a vyzdobí vám dveře třeba fixou, můžete bez obav použít na její odstranění i technický líh. Dýhy se tedy není potřeba z praktického hlediska obávat. 

Odolnost dýhovaných dveří

Dýhované dveře prochází několikanásobným lakováním, aby splňovaly stejnou odolnost jako mají dřevěné podlahy. Technologický vývoj nám tedy umožňuje pořídit si dveře v takovém povrchu i v případě většího provozu v daném domě nebo v kancelářích.

Sdílet tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Dvere Sapeli Talia sede sklo

Novinky Sapeli 2021

Co přináší největší výrobce interiérových dveří a zárubní Sapeli do roku 2021? Spoustu novinek, vylepšení, a především drží krok s dobou a odpovídá na poslední trendy …

Číst dále →
kliky ktere hubi viry mosaz mt

Kliky, které hubí viry a bakterie

Kolikrát u Vás za celý den projde někdo dveřmi a chytí za kliku? A kolikrát tu kliku za den ošetřujete dezinfekcí? Určitě víte, že na …

Číst dále →
Sportcenter Most

Podpora sportoviště badmintonu Sportcenter Most

Vedle našich obchodních aktivit se snažíme o to, abychom byli také společensky odpovědní, a proto podporujeme projekty např. z oblasti sportu, vzdělávání, kultury či obnovy …

Číst dále →
Prosklene interierove dvere Sapeli note dyha tresen americka otocne.jpg

Prosklené interiérové dveře

Váháte mezi zvolením plných interiérových dveří a dveří se skleněnou výplní? Výhody prosklených interiérových dveří • více světla v interiéru • velké množství variant prosklených …

Číst dále →
dýhované dveře a obložkové zárubně sapeli reference

Dýhované dveře

Dýhované interiérové dveře se vrací? Kdepak, dýhované dveře jsou s námi stále, jen se mění jejich podoba. První zmínky o výrobě dýh pocházejí z Tibetu, Egypta, ale …

Číst dále →
dýha dub trámový dveře Sapeli

Novinky Sapeli 2020

Novinky 2021 Jaké novinky přináší pro letošek na trh český lídr v oblasti interiérových dveří a zárubní? Čekají nás výrazné změny nebo jen drobnější ladění …

Číst dále →