Dvere Sapeli Talia sede sklo

Novinky Sapeli 2021

Co přináší největší výrobce interiérových dveří a zárubní Sapeli do roku 2021? Spoustu novinek, vylepšení, a především drží krok s dobou a odpovídá na poslední trendy v architektuře.

Nová dýha smrk trámový

Velké oblibě se ihned po loňském uvedení na trh začal těšit dub trámový. Proto dochází k rozšíření nabídky také o trámový smrk, který stejně jako jeho dubový kolega vyniká a snaží se ukázat přírodní vady dřeviny v plné kráse. 

Trámový smrk je spíše rustikální hodí se především na dřevostavby, chalupy, chaty a další přírodně laděné objekty. Při správném architektonickém záměru však může být použit i do moderních interiérů. Dýha má černý podklad, v základním provedení se suky netmelí a je dokončena olejem Pure nebo jiným z barevných olejů.

Drásaná dýha

S velkou radostí vítáme novou možnost drásání dřevěné dýhy. Tato úprava se nabízí u trámových dýh, všech dubů a také všech ořechů. Díky drásání je povrch hrubý, plastický a více prozradí, že jde o přírodní povrch. Jde o podobnou úpravu, jakou je kartáčovaná dýha. Tento povrch se na interiérových dveřích dokončuje buď transparentními či barvenými oleji.

Tmelení suků trámových dýh

Na základě velké poptávky po trámových dýhách s velkými suky, ale v hladkém provedení, se nově zavádí tmelení suků černou barvou, tak, aby byly při požadavku zákazníka dveře perfektně hladké. 

Nové oleje dýhovaných dveří

Po loňském zavedení olejovaných dveří do nabídky přibývá olej Clear, který je naprosto transparentní a bezbarvý. Nechá tak vyniknout především přírodní barvě dřeva. Dále Sapeli zařazuje olej Nordic White, který tak rozšiřuje portfolio stále oblíbenějších skandinávských světlých barev. Všechny dýhované dveře jsou při konečných povrchových úpravách opatřeny UV filtry, tak aby barva dřeva byla co možná nejvíce stabilní.

Umělé povrchy

Interiérové dveře a zárubně dodáváme nejčastěji v bílé barvě. Hned za ní se řadí všechny možné varianty dubu. Paleta různých dubů tak nikdy není dost velká. Proto Sapeli do standardní nabídky CPL laminátů zařazuje velmi rozšířený dub Halifax. Tento dekor bude k objednání od 1.6.2021. Dále Sapeli do standardní nabídky zařazuje vysokotlaké reliéfní HPL lamináty Dub Sherman koňakově hnědý, Dub Gladstone bílý a Dub Halifax lazurovaný černý.

Bílé bezfalcové dveře Harmonie a Talia – ručně lakované

Nově máme možnost nabízet elegantní bezrámové dveře Harmonie a Talia v ručně lakované barvě premium. Nejčastěji do domů a bytů osazujeme tyto dveře v bílé barvě. Na přání zákazníka je však možno vybrat téměř jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL. Tyto dveře budou na hranách opatřeny dřevěnou hranou Wood, která bude poté společně s dveřmi lakována. 

Lepší OKZ

Obklad starých kovových zárubní je stále větším hitem, tam kde již stará „futra“ jen těžko vybourávat, ale chcete mít pěkné dřevěné „obložky“. Proto jsme rádi, že se neustále inovuje a vylepšuje. V polovině letošního roku se zárubně OKZ začnou vyrábět v provedení, které eliminuje velkou mezeru mezi dveřmi a zárubní (z 5mm na 2mm). Opět se tak o krůček přiblíží k podobě standardních obložkových zárubní.  

Nový model Modena

K současným modelovým řadám dveří Sapeli přibude nováček. Je jím model Modena. Jak název napovídá, půjde o designové dveře, které jsou svisle tvořeny z části sklem a z části dřevem. Sklo je přitom vždy na pantové straně. Dveře lze ponechat standardní nebo je díky drážkování dřeva a skla kombinovat s modely Rede či Note.

Nová skla interiérových dveří

Na základě zvýšené poptávky po mléčném, ale přitom co nejvíce propustném, skle, Sapeli zařazuje nový typ zasklení dveří jménem Prodelux. Sklo propouští 90% světla, přitom je ale stále ne zcela průhledné.

Dále jsou do nabídky zařazena 4 nová šedě probarvená skla Planibel šedé, Planibel dark grey, Satinato šedé a Satinato dark grey.

Nové povrchové úpravy klik a kování

Především s duby stále více dodáváme kování v černé barvě. Proto vítáme nový černých povrch klik na interiérové dveře v matném hrubším provedení. Tento povrch lze aplikovat na všechny nerezové kliky od M&T. Za zmínku určitě stojí i vloni zařazený povrch měděného kování M&T mosaz antik, který doplňuje přírodní a leštěnou mosaz.

Černé kování skleněných dveří

Z důvodu navýšení poptávky po černém kování se také rozšiřuje nabídka o kliky a kování k celoskleněným dveřím v černé barvě.

Celosklenene dvere Sapeli cerne kovani

Mohlo by Vás také zajímat...

Sdílet tento článek

skleněné dveře pampeliška

Skleněné dveře do začištěného stavebního otvoru

Jednoduché a elegantní řešení pro oddělení prostor s maximální zachovanou propustností světla. To jsou skleněné dveře do začištěného stavebního otvoru. Skleněné dveře jsou vždy vyrobeny z ...
Číst dále →
Kubika Olej Dark Oak ()

Novinky Sapeli 2023

Stejně jako každým rokem proběhla i letos na konci jara výstava Expo v sídle firmy Sapeli v Jihlavě. Na uzavřené výstavě jsou vždy k vidění a k prezentaci novinky ...
Číst dále →
CPL Dub skandinavsky

Novinky Sapeli 2022

Letošní Sapeli Expo 2022 přineslo opět několik zajímavých novinek. Mezi ně patří nové povrchy v kategorii CPL a HPL, černé industriální příčky, nová černá kování k celoskleněným ...
Číst dále →
Retro interierove dvere

Retro interiérové dveře

Pokud nejste fanouškem posledních trendů a moderny, rádi se při výběru vybavení bytu či domu vracíte spíše k historii, pak v současném slangu patříte jednoznačně mezi milovníky ...
Číst dále →
Interierove dvere Otvice

Interiérové dveře Otvice 2022 – ukázky vzorků

Přinášíme fotografie aktuálně vystavených vzorků dveří na naší prodejně Otvice u Chomutova. Všechny vystavené interiérové dveře jsou vyráběny na zakázku, a proto u nich lze téměř ...
Číst dále →
Lakovane interierove dvere Sapeli modre

Lakované interiérové dveře

Lakované interiérové dveře jsou u nás dlouhodobě velmi žádaným výrobkem.  Zaujmou Vás svým hladkým povrchem a svým sjednoceným matným tónem upoutají pozornost.   Uplatní se ...
Číst dále →

Masarykova tř. 1226/86, 415 01

Ing. Barbora Stanislavová

barca

teplice@prodoor.eu

PO + ST: 9-17
PÁ: 9-15

ÚT + ČT: zavřeno

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Jaroslava Průchy 1915/24

Linda Ralbovská 

cdb ad c bbae

most@prodoor.eu

PO + ST: 10-18

ÚT + ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Otvice 73, 431 11

Vladimíra Hauerová 

vladkka

hauerova@prodoor.eu

PO + ČT: 8-17
ÚT + ST: 8-16
PÁ: 8-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Želetická 1929/13, 412 01

Petra Korbová

petra

litomerice@prodoor.eu

PO – ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Zanechte nám vzkaz a my se Vám ozveme.