Dvere Sapeli Talia sede sklo

Novinky Sapeli 2021

Novinky Sapeli 2021

Co přináší největší výrobce interiérových dveří a zárubní Sapeli do roku 2021? Spoustu novinek, vylepšení, a především drží krok s dobou a odpovídá na poslední trendy v architektuře.

Nová dýha smrk trámový

Velké oblibě se ihned po loňském uvedení na trh začal těšit dub trámový. Proto dochází k rozšíření nabídky také o trámový smrk, který stejně jako jeho dubový kolega vyniká a snaží se ukázat přírodní vady dřeviny v plné kráse. 

Trámový smrk je spíše rustikální hodí se především na dřevostavby, chalupy, chaty a další přírodně laděné objekty. Při správném architektonickém záměru však může být použit i do moderních interiérů. Dýha má černý podklad, v základním provedení se suky netmelí a je dokončena olejem Pure nebo jiným z barevných olejů.

Drásaná dýha

S velkou radostí vítáme novou možnost drásání dřevěné dýhy. Tato úprava se nabízí u trámových dýh, všech dubů a také všech ořechů. Díky drásání je povrch hrubý, plastický a více prozradí, že jde o přírodní povrch. Jde o podobnou úpravu, jakou je kartáčovaná dýha. Tento povrch se na interiérových dveřích dokončuje buď transparentními či barvenými oleji.

Tmelení suků trámových dýh

Na základě velké poptávky po trámových dýhách s velkými suky, ale v hladkém provedení, se nově zavádí tmelení suků černou barvou, tak, aby byly při požadavku zákazníka dveře perfektně hladké. 

Nové oleje dýhovaných dveří

Po loňském zavedení olejovaných dveří do nabídky přibývá olej Clear, který je naprosto transparentní a bezbarvý. Nechá tak vyniknout především přírodní barvě dřeva. Dále Sapeli zařazuje olej Nordic White, který tak rozšiřuje portfolio stále oblíbenějších skandinávských světlých barev. Všechny dýhované dveře jsou při konečných povrchových úpravách opatřeny UV filtry, tak aby barva dřeva byla co možná nejvíce stabilní.

Umělé povrchy

Interiérové dveře a zárubně dodáváme nejčastěji v bílé barvě. Hned za ní se řadí všechny možné varianty dubu. Paleta různých dubů tak nikdy není dost velká. Proto Sapeli do standardní nabídky CPL laminátů zařazuje velmi rozšířený dub Halifax. Tento dekor bude k objednání od 1.6.2021. Dále Sapeli do standardní nabídky zařazuje vysokotlaké reliéfní HPL lamináty Dub Sherman koňakově hnědý, Dub Gladstone bílý a Dub Halifax lazurovaný černý.

Bílé bezfalcové dveře Harmonie a Talia – ručně lakované

Nově máme možnost nabízet elegantní bezrámové dveře Harmonie a Talia v ručně lakované barvě premium. Nejčastěji do domů a bytů osazujeme tyto dveře v bílé barvě. Na přání zákazníka je však možno vybrat téměř jakoukoliv barvu ze vzorníku RAL. Tyto dveře budou na hranách opatřeny dřevěnou hranou Wood, která bude poté společně s dveřmi lakována. 

Lepší OKZ

Obklad starých kovových zárubní je stále větším hitem, tam kde již stará „futra“ jen těžko vybourávat, ale chcete mít pěkné dřevěné „obložky“. Proto jsme rádi, že se neustále inovuje a vylepšuje. V polovině letošního roku se zárubně OKZ začnou vyrábět v provedení, které eliminuje velkou mezeru mezi dveřmi a zárubní (z 5mm na 2mm). Opět se tak o krůček přiblíží k podobě standardních obložkových zárubní.  

Nový model Modena

K současným modelovým řadám dveří Sapeli přibude nováček. Je jím model Modena. Jak název napovídá, půjde o designové dveře, které jsou svisle tvořeny z části sklem a z části dřevem. Sklo je přitom vždy na pantové straně. Dveře lze ponechat standardní nebo je díky drážkování dřeva a skla kombinovat s modely Rede či Note.

Nová skla interiérových dveří

Na základě zvýšené poptávky po mléčném, ale přitom co nejvíce propustném, skle, Sapeli zařazuje nový typ zasklení dveří jménem Prodelux. Sklo propouští 90% světla, přitom je ale stále ne zcela průhledné.

Dále jsou do nabídky zařazena 4 nová šedě probarvená skla Planibel šedé, Planibel dark grey, Satinato šedé a Satinato dark grey.

Nové povrchové úpravy klik a kování

Především s duby stále více dodáváme kování v černé barvě. Proto vítáme nový černých povrch klik na interiérové dveře v matném hrubším provedení. Tento povrch lze aplikovat na všechny nerezové kliky od M&T. Za zmínku určitě stojí i vloni zařazený povrch měděného kování M&T mosaz antik, který doplňuje přírodní a leštěnou mosaz.

Černé kování skleněných dveří

Z důvodu navýšení poptávky po černém kování se také rozšiřuje nabídka o kliky a kování k celoskleněným dveřím v černé barvě.

Celosklenene dvere Sapeli cerne kovani

Mohlo by Vás také zajímat...

Sdílet tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Dvere Sapeli Talia sede sklo

Novinky Sapeli 2021

Co přináší největší výrobce interiérových dveří a zárubní Sapeli do roku 2021? Spoustu novinek, vylepšení, a především drží krok s dobou a odpovídá na poslední trendy …

Číst dále →
kliky ktere hubi viry mosaz mt

Kliky, které hubí viry a bakterie

Kolikrát u Vás za celý den projde někdo dveřmi a chytí za kliku? A kolikrát tu kliku za den ošetřujete dezinfekcí? Určitě víte, že na …

Číst dále →
Sportcenter Most

Podpora sportoviště badmintonu Sportcenter Most

Vedle našich obchodních aktivit se snažíme o to, abychom byli také společensky odpovědní, a proto podporujeme projekty např. z oblasti sportu, vzdělávání, kultury či obnovy …

Číst dále →
Prosklene interierove dvere Sapeli note dyha tresen americka otocne.jpg

Prosklené interiérové dveře

Váháte mezi zvolením plných interiérových dveří a dveří se skleněnou výplní? Výhody prosklených interiérových dveří • více světla v interiéru • velké množství variant prosklených …

Číst dále →
dýhované dveře a obložkové zárubně sapeli reference

Dýhované dveře

Dýhované interiérové dveře se vrací? Kdepak, dýhované dveře jsou s námi stále, jen se mění jejich podoba. První zmínky o výrobě dýh pocházejí z Tibetu, Egypta, ale …

Číst dále →
dýha dub trámový dveře Sapeli

Novinky Sapeli 2020

Novinky 2021 Jaké novinky přináší pro letošek na trh český lídr v oblasti interiérových dveří a zárubní? Čekají nás výrazné změny nebo jen drobnější ladění …

Číst dále →