interierove dvere sapeli 63

Cena interiérových dveří

Cena interiérových dveří je závislá na požadovaných parametrech, stejně jako tomu je např. u ceny automobilu. Pokud kupujete trabanta v základní výbavě, určitě vyjde mnohem levněji než luxusní BMW. Velmi záleží na tom, jaké vlastnosti dveře musejí mít, jak mají vypadat, a jak dlouho mají vydržet. Obecně lze říci, že se ceny pohybují od několika set korun po desítky tisíc.

Na začátku je důležité si najít nebo vyžádat ceník vydaný přímo od výrobce dveří. Běžnou praxí dnes totiž bývá navyšování základních cen. Vypadá pak krásně, že máte obrovskou slevu na zboží, dopravu a montáž zdarma. Taková nabídka působí tak, že kupujete BMW za cenu trabanta. Pravdou ale je, že kupujute trabanta za cenu trabanta s přeškrtnutou cenou BMW.

cena interierovych dveri enormni slevy

Pokud máte ověřené ceny můžete přejít k výběru. Mezi základní parametry, které cenu dveří definují patří rám dveří. Levnější dveře mají rám z lisované drti zbytků dřeva zvané MDF (měkčí) nebo HDF (pevnější). U těchto dveří více hrozí prohnutí dveřního křídla, např. vlivem vlhkosti v koupelně, spíže nebo u vstupu do sklepa. Dveře pak nedoléhají. Kvalitnější, dražší dveře mají rám z masivního smrkové, borovicového nebo jiného dřeva.

Dalším ze základních parametrů, který hraje roli u ceny interiérových dveří je jejich vnitřní výplň. Levné dveře mají běžně jako výplň papírovou voštinu, někdy nazývanou včelí pláství, pro jejich vizuální podobnost. Dveře jsou znatelně lehčí, méně izolují hluk a snadno dojde k poškození, např. prokopnutím. Vnitřní výplň kvalitnějších a dražších dveří je tvořena odlehčenou nebo plnou DTD dřevotřískou, která více izoluje hluk, je bytelnější a nelze ji snadno prokopnout.

Posledním ze základních parametrů je povrch dveří. Opět lze sehnat velmi laciné dveře, které jsou potaženy fólií (ta často nese jiné cizokrajné názvy). Fólie má tu nevýhodu, že je náchylná k mechanickému poškození a také k vlhku. Jistě si vybavíte obrázek odloupané fólie na dveřích u toalet či koupelen, často viditelnou ve veřejných prostorách.

Cenově dostupné, přitom velmi funkční, odolné a k dostání v mnoha různých barvách jsou lamináty CPL (0,2mm) a HPL (0,8mm). Tyto povrchy již snesou běžný provoz v bytě či domě s domácími zvířaty, dětmi a běžným odíráním. Mezi dostupné povrchy pak lze ještě zařadit základní dýhy. Dýha je tenká vrstva dřeva. Běžně je několikrát lakovaná a tvrzena UV zářením pro větší odolnost. Přitom si ale zachovává přírodní vzhled a pocit. Dražšími povrchy jsou pak dýhy exotičtějších dřevin, ručně lakované dveře a dveře ve vysokém lesku s hliníkovými hranami. Tyto povrchy jsou užívány v interiérech s apelem na design bez ohledu na vyšší cenu.

Pokud tedy chcete ušetřit, pak jsou pro vás vhodné fóliované dveře s rámem z MDF/HDF desek a papírovou výplní, které lze pořídit v hobby marketech do tisíce korun. 

Pokud hledáte střední cestu, a chcete, aby dveře něco vydržely koukejte po dveřích s rámem z masivního dřeva, vnitřní výplní z odlehčené DTD desky a laminátovým nebo dýhovaným povrchem, které stojí kolem 3-6 tisíc. 

Pokud mají dveře zdobit váš interiér, ohlížíte se po zajímavých modelech a dveřích s dýhou z exotických dřevin, po ručně lakovaných dveřích nebo po dveřích s vysokým leskem vhodných do moderních interiérů. Zde se ceny pohybují nad 7-8 tisíc a výše.

Cena interiérových dveří také závisí na speciálních vlastnostech dveří. Je to například prahová lišta izolující zvuk nebo klima úprava do garáže či sklepa, kde jsou velké rozdíly teplot a hrozí prohnutí dveří. Dalším zásadním hybatelem ceny je provedení dveří. Logicky jsou dražší dveře prosklené, bezpolodrážkové se skrytými panty, různě frézované nebo se zdobnými lištami. Cena interiérových dveří dále roste s vlastnostmi, jakou jsou: kalené sklo, bezpečnostní sklo, hliníkové hrany, magnetické zámky, designové kování nebo dveře v atypickém rozměru.

Závěrem: Zamyslete nad využitím montáže, kde je ve většině případů využitelná snížená sazba daně na 15%. Cena interiérových dveří je dána především vašimi požadavky. Je vhodné se o jejich účelu poradit s odborníkem, který vám zajistí aby dveře plnily svůj účel a zároveň byly za rozumnou cenu.

Sdílet tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
skládací dveře harmonikové detail

Skládací dveře

Skládací dveře vám mohou pomoci, tam kde máte málo místa, ale zavřít místnost prostě potřebujete. Na co si dát ale pozor a mít na zřeteli? …

Číst dále →
Dveře fantazie

Interierové dveře do vlhkého prostředí

Interierové dveře do vlhkého prostředí je vhodné téma pro všechny, kdo shání informace pro výběr dveří do bytu nebo rodinného domu. Skoro v každém bytě …

Číst dále →
cena zárubně drevena oblozková zarubeň

Cena zárubně

Cena zárubně je závislá, stejně tak jako u ceny interiérových dveří, na vašich požadavcích a očekávání od vzhledu a funkčnosti zárubní. Zárubeň lze pořídit do …

Číst dále →
renovace dvere nater

Renovace dveří

Renovace interiérových dveří je možnost, jak udělat ze starých dveří „nové“, když opravujeme, renovujeme byt a nemůžeme nebo nechceme koupit nové vnitřní dveře. Jaké jsou …

Číst dále →
pouzdro eclisse skryté

Bezobložkové stavební pouzdro

Bezobložkové stavební pouzdro lze zabudovat do zdiva nebo sádrokartonu. Pouzdro je v jedné rovině s příčkou a tím pádem odpadá výběr obložkové zárubně a soustředíme se pouze …

Číst dále →
sapeli

Proč dveře Sapeli?

Proč dveře SAPELI? Odpovědí na vaší otázku může být i to, že pro Vás vyvíjí každý rok nové, propracovanější a moderní systémy otevírání, nové modely interiérových dveří …

Číst dále →

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *