interierove dvere sapeli 63

Cena interiérových dveří

Cena interiérových dveří

Cena interiérových dveří je závislá na požadovaných parametrech, stejně jako tomu je např. u ceny automobilu. Pokud kupujete trabanta v základní výbavě, určitě vyjde mnohem levněji než luxusní BMW. Velmi záleží na tom, jaké vlastnosti dveře musejí mít, jak mají vypadat, a jak dlouho mají vydržet. Obecně lze říci, že se ceny pohybují od několika set korun po desítky tisíc.

Na začátku je důležité si najít nebo vyžádat ceník vydaný přímo od výrobce dveří. Běžnou praxí dnes totiž bývá navyšování základních cen. Vypadá pak krásně, že máte obrovskou slevu na zboží, dopravu a montáž zdarma. Taková nabídka působí tak, že kupujete BMW za cenu trabanta. Pravdou ale je, že kupujete trabanta za cenu trabanta s přeškrtnutou cenou BMW.

cena interierovych dveri enormni slevy

Pokud máte ověřené ceny můžete přejít k výběru. Mezi základní parametry, které cenu dveří definují patří rám dveří. Levnější interiérové dveře mají rám z lisované drti zbytků dřeva zvané MDF (měkčí) nebo HDF (pevnější). U těchto dveří více hrozí prohnutí dveřního křídla, např. vlivem vlhkosti v koupelně, spíže nebo u vstupu do sklepa. Dveře pak nedoléhají. Kvalitnější, dražší dveře mají rám z masivního smrkové, borovicového nebo jiného dřeva.

Dalším ze základních parametrů, který hraje roli u ceny interiérových dveří je jejich vnitřní výplň. Levné dveře mají běžně jako výplň papírovou voštinu, někdy nazývanou včelí pláství, pro jejich vizuální podobnost. Dveře jsou znatelně lehčí, méně izolují hluk a snadno dojde k poškození, např. prokopnutím. Vnitřní výplň kvalitnějších a dražších dveří je tvořena odlehčenou nebo plnou DTD dřevotřískou, která více izoluje hluk, je bytelnější a nelze ji snadno prokopnout.

Posledním ze základních parametrů je povrch dveří. Opět lze sehnat velmi laciné dveře, které jsou potaženy fólií (ta často nese jiné cizokrajné názvy). Fólie má tu nevýhodu, že je náchylná k mechanickému poškození a také k vlhku. Jistě si vybavíte obrázek odloupané fólie na dveřích u toalet či koupelen, často viditelnou ve veřejných prostorách.

Cenově dostupné, přitom velmi funkční, odolné a k dostání v mnoha různých barvách jsou lamináty CPL (0,2mm) a HPL (0,8mm). Tyto povrchy již snesou běžný provoz v bytě či domě s domácími zvířaty, dětmi a běžným odíráním. Mezi dostupné povrchy pak lze ještě zařadit základní dýhy. Dýha je tenká vrstva dřeva. Běžně je několikrát lakovaná a tvrzena UV zářením pro větší odolnost. Přitom si ale zachovává přírodní vzhled a pocit. Dražšími povrchy jsou pak dýhy exotičtějších dřevin, ručně lakované dveře a dveře ve vysokém lesku s hliníkovými hranami. Tyto povrchy jsou užívány v interiérech s apelem na design bez ohledu na vyšší cenu.

Pokud tedy chcete ušetřit, pak jsou pro vás vhodné fóliované dveře s rámem z MDF/HDF desek a papírovou výplní, které lze pořídit v hobby marketech do tisíce korun. 

Pokud hledáte střední cestu, a chcete, aby dveře něco vydržely koukejte po dveřích s rámem z masivního dřeva, vnitřní výplní z odlehčené DTD desky a laminátovým nebo dýhovaným povrchem, které stojí kolem 3-6 tisíc. 

Pokud mají dveře zdobit váš interiér, ohlížíte se po zajímavých modelech a dveřích s dýhou z exotických dřevin, po ručně lakovaných dveřích nebo po dveřích s vysokým leskem vhodných do moderních interiérů. Zde se ceny pohybují nad 7-8 tisíc a výše.

Cena interiérových dveří také závisí na speciálních vlastnostech dveří. Je to například prahová lišta izolující zvuk nebo klima úprava do garáže či sklepa, kde jsou velké rozdíly teplot a hrozí prohnutí dveří. Dalším zásadním hybatelem ceny je provedení dveří. Logicky jsou dražší dveře prosklené, bezpolodrážkové se skrytými panty, různě frézované nebo se zdobnými lištami. Cena interiérových dveří dále roste s vlastnostmi, jakou jsou: kalené sklo, bezpečnostní sklo, hliníkové hrany, magnetické zámky, designové kování nebo dveře v atypickém rozměru.

Závěrem: Zamyslete nad využitím montáže, kde je ve většině případů využitelná snížená sazba daně na 15%. Cena interiérových dveří je dána především vašimi požadavky. Je vhodné se o jejich účelu poradit s odborníkem, který vám zajistí aby dveře plnily svůj účel a zároveň byly za rozumnou cenu.

Sdílet tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Sportcenter Most

Podpora sportoviště badmintonu Sportcenter Most

Vedle našich obchodních aktivit se snažíme o to, abychom byli také společensky odpovědní, a proto podporujeme projekty např. z oblasti sportu, vzdělávání, kultury či obnovy …

Číst dále →
Prosklene interierove dvere Sapeli note dyha tresen americka otocne.jpg

Prosklené interiérové dveře

Váháte mezi zvolením plných interiérových dveří a dveří se skleněnou výplní? Výhody prosklených interiérových dveří • více světla v interiéru • velké množství variant prosklených …

Číst dále →
dýhované dveře a obložkové zárubně sapeli reference

Dýhované dveře

Dýhované interiérové dveře se vrací? Kdepak, dýhované dveře jsou s námi stále, jen se mění jejich podoba. První zmínky o výrobě dýh pocházejí z Tibetu, Egypta, ale …

Číst dále →
dýha dub trámový dveře Sapeli

Novinky Sapeli 2020

Jaké novinky přináší pro letošek na trh český lídr v oblasti dveří a zárubní? Čekají nás výrazné změny nebo jen drobnější ladění zavedeného sortimentu? Letos se …

Číst dále →
Bílé interiérové dveře Sapeli

Bílé interiérové dveře

Bílé interiérové dveře a obložkové zárubně jsou v současnosti nejvíce poptávaným zbožím. Není náhoda, že si své prvenství vybojovaly i v době, kdy máme na trhu …

Číst dále →
reverzní dveře sapeli

Reverzní interiérové dveře a zárubně

Reverzní interiérové dveře a zárubně se těší čím dál větší oblibě. Vypadají moderně a jsou praktické. Stejně tak, jako bezfalcové dveře při zavření tvoří se …

Číst dále →