cena zárubně drevena oblozková zarubeň

Cena zárubně

Cena zárubně je závislá, stejně tak jako u ceny interiérových dveří, na vašich požadavcích a očekávání od jejich vzhledu a funkčnosti. Zárubeň lze pořídit do tisíce korun, ale také za desítky tisíc. Záleží na tom, co konkrétně chcete a co potřebujete.

Pokud se jedná o zárubně, často se tím myslí obložkové zárubně a převážně pak dřevěné obložkové zárubně. Velmi populární je také obklad kovové zárubně, zvaný OKZ. Ten se hodí tam, kde nemáte jinou možnost, než ponechat starou kovovou zárubeň nejčastěji při rekonstrukci. 

Cena zárubní je závislá především na konstrukci zárubně, na použitém konstrukčním a u dřeva pak také na povrchovém materiálu.

Konstrukce zárubně

Konstrukce zárubně je dána tím, kam zárubeň umisťujete. Může být buď rámová, kde ji umisťujete do začištěného stavebního otvoru nebo obložková, kde chcete zakrýt nevzhledný stavební otvor. 

Rámové zárubně jsou v případě těch dřevěných dražší, především proto, že se vyrábějí z masivního dřeva a používají se zřídka, jen pokud nemůže být použitá obložková zárubeň.

U hliníkových a ocelových zárubní je to naopak a obložky jsou dražší než zárubně rámové konstrukce, protože je u nich použito menší množství materiálu.

Materiál zárubně

Velké cenové rozdíly jsou dané konstrukčním materiálem. Nejlevnější jsou zpravidla klasické ocelové zárubně pro zazdění nebo do sádrokartonu. Ty lze pořídit při štěstí i kolem tisíce korun. Nevýhodu je nutnost jejich zazdění a tím i nepřesnost, fádní vzhled a nutnost finálního nátěru před používáním. Lze je zakoupit za příplatek přes tisíc korun v požadované barvě, ale vzhledem k tomu, že k zabudování dochází ve fázi hrubé stavby, je vysoké riziko, že se barva poškodí a stejně se nakonec budou natírat. Výhodou je celková vyšší odolnost oproti dřevu. 

Další variantou jsou obložkové kovové zárubně pro dodatečnou montáž. Fungují stejně jako dřevěné zárubně, jen jsou odolnější. Dodávají se v konečném nátěru dle vzorníku RAL a obloží se jimi stavební otvor. Výhodou je právě to, že se montují až daleko po fázi hrubé stavby, obloží stavební otvor, a proto celkově lépe vypadají. Nevýhodou je vyšší cena kolem pěti tisíc. 

Další variantou konstrukce je hliník. Hliníkové zárubně jsou velmi vzhledné, a navíc vhodné do vlhkých prostor jako jsou bazény. Cena hliníkových zárubní však začíná v případě obložek nad deseti tisíci korun. Podobně je tomu u designových skrytých zárubní, které jsou také vyráběny z hliníku, a kterým se věnujeme v detailnějším článku.

Atypické rozměry zárubně

Další roli v ceně hrají atypické požadavky. S nimi cena roste. Někteří výrobci, jako Sapeli jsou flexibilnější a příplatky jsou minimální. Jedná se například o: protipožární úpravu, atypický rozměr, přípravu na speciální panty, moderní spojení zárubní na tupo, širší límce, užší límce nebo protihluková úprava pomocí více polodrážek.

Závěrem

Cena zárubně je dána vašimi požadavky. Je proto vhodné se o jejich účelu poradit s odborníkem, který vám zajistí, aby zárubně plnily svůj účel a zároveň byly za rozumnou cenu.

Sdílet tento článek

skleněné dveře pampeliška

Skleněné dveře do začištěného stavebního otvoru

Jednoduché a elegantní řešení pro oddělení prostor s maximální zachovanou propustností světla. To jsou skleněné dveře do začištěného stavebního otvoru. Skleněné dveře jsou vždy vyrobeny z ...
Číst dále →
Kubika Olej Dark Oak ()

Novinky Sapeli 2023

Stejně jako každým rokem proběhla i letos na konci jara výstava Expo v sídle firmy Sapeli v Jihlavě. Na uzavřené výstavě jsou vždy k vidění a k prezentaci novinky ...
Číst dále →
CPL Dub skandinavsky

Novinky Sapeli 2022

Letošní Sapeli Expo 2022 přineslo opět několik zajímavých novinek. Mezi ně patří nové povrchy v kategorii CPL a HPL, černé industriální příčky, nová černá kování k celoskleněným ...
Číst dále →
Retro interierove dvere

Retro interiérové dveře

Pokud nejste fanouškem posledních trendů a moderny, rádi se při výběru vybavení bytu či domu vracíte spíše k historii, pak v současném slangu patříte jednoznačně mezi milovníky ...
Číst dále →
Interierove dvere Otvice

Interiérové dveře Otvice 2022 – ukázky vzorků

Přinášíme fotografie aktuálně vystavených vzorků dveří na naší prodejně Otvice u Chomutova. Všechny vystavené interiérové dveře jsou vyráběny na zakázku, a proto u nich lze téměř ...
Číst dále →
Lakovane interierove dvere Sapeli modre

Lakované interiérové dveře

Lakované interiérové dveře jsou u nás dlouhodobě velmi žádaným výrobkem.  Zaujmou Vás svým hladkým povrchem a svým sjednoceným matným tónem upoutají pozornost.   Uplatní se ...
Číst dále →

Masarykova tř. 1226/86, 415 01

Ing. Barbora Stanislavová

barca

teplice@prodoor.eu

PO + ST: 9-17
PÁ: 9-15

ÚT + ČT: zavřeno

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Jaroslava Průchy 1915/24

Linda Ralbovská 

cdb ad c bbae

most@prodoor.eu

PO + ST: 10-18

ÚT + ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Otvice 73, 431 11

Bc. Anna Krejčí 

Anicka

recepce@prodoor.eu

PO + ČT: 8-17
ÚT + ST: 8-16
PÁ: 8-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Želetická 1929/13, 412 01

Petra Korbová

petra

litomerice@prodoor.eu

PO – ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Zanechte nám vzkaz a my se Vám ozveme.