interierove dvere sapeli dyha ampreto tenga posuvne dvoukridle

Posuvné dveře

Posuvné dveře

Posuvné dveře se čím dál více stávají populárními. Ať už na garnýži nebo do pouzdra. Jejich kouzlo je nejen v úspoře místa (dveře nezasahují do prostoru interiéru), ale také ve vzhledu.

Pokud renovujete svůj interiér od základů nebo stavíte nový dům, je potřeba si hned v začátku stanovit požadovaný systém otevírání. Ten volíme na základě prostorových možností, designu nebo také dle našeho pohodlí či pohybového omezení. Každý typ posuvného systému má své výhody i nevýhody a je potřeba při jeho uvážení posoudit několik kritérií, které naznačuji níže.

Garnýže Sapeli nebo M&T stále patří mezi ty nejhezčí. Jejich vzhled není rušivý a chod je tichý. Je potřeba uvážit, zda máte dostatek prostoru na stěně tak, aby se dveře na stěnu mohly bez potíží odsunout do otevřené polohy. Na této stěně by tedy neměl být vypínač a rovněž tak příliš robustní podlahové sokly.

Většinu garnýží lze opatřit tlumičem, takže vám dveře samy dojíždějí do otevřené nebo zavřené polohy. Tlumiče pro posuvné dveře se automaticky dodávají k celoskleněným dveřím z důvodu bezpečnosti, ale někdo si je žádá i na dřevěné dveře. Pak je ale potřeba uvědomit si, zda vás tlumič ve frekventovaném průchodu spíše neomezuje, protože musíte při otevření či zavření vyvinout k rozhýbání dveří sílu a pro starší uživatele nebo děti to může být namáhavé.

Pokud si potrpíte na design, pak si zamilujete garnýž MINIMA, kterou lze objednat jak pro dřevěné, tak pro celoskleněné dveře a která může být ve stříbrném, hnědém nebo černém provedení. Jak už napovídá název, jedná se o minimalistické řešení, kdy se montuje garnýž na začištěný stavební otvor a vidíte tak pouze designovou lištu a dveří křídlo. Pak navrhuji opatřit dveře madlem či mušlí ve stejném dekoru jako je posuvný systém, krásně tak propojíte vzhled celého kompletu. Nebudete dveře vnímat jen jako posuvné dveře, ale jako dominantní část interiéru, kterou Vám pochválí každá návštěva.

Jakákoliv garnýž vám však vezme část stěny, kam se dveře posouvají, takže úspora místa je zde oproti pouzdru částečná.

Další možností je „ukrýt“ interiérové dveře přímo do zdi, což je samozřejmě praktičtější řešení. Jedná se o posuvný systém do stavebního pouzdra. Pouzdro má tu výhodu, že ho lze osadit do SDK příčky nebo ho můžete nechat zazdít.

Spousta zákazníků udělá chybu v tom, že si koupí a zabuduje pouzdro na nejslabší možný rozměr zdi (10 cm) a až pak začne poptávat dveře. Do tohoto pouzdra totiž můžete dodat pouze dveře hladké bez zasklívacích lišt, dveře se zapuštěnou lištou nebo celoskleněné dveře. Pokud si chcete být jistí, že Vám do pouzdra půjdou kterékoliv dveře, pak zvolte pouzdro pro dokončenou sílu stěny min 12,5 cm.

V případě tohoto systému otevírání máte oproti posuvu na garnýži k dispozici celou stěnu. Je to tedy systém, který je nejméně náročný na prostor. Pokud navíc zvolíte bezobložkové pouzdro, pak dosáhnete minimalistického moderního vzhledu, který je velice oblíbený nejen v řadách architektů a bytových designerů. 

Také v této variantě posuvu musíme myslet na vypínače. Pokud chceme umístit vypínač na stěně, která v sobě má mít pouzdro, pak musíme zvolit příslušný typ tohoto pouzdra. Pokud tuto stěnu chcete využít například pro instalaci televize nebo nějaké police, i zde existuje pouzdro, které má nosnou funkci pod názvem Ewoluto.

Ptáte-li se na zvukovou izolaci, nabízí se zakoupit pouzdro speciálně upravené pro prostory s požadavky na zvukový útlum. Posuvných systémů tedy existuje celá řada a rozhodně doporučuji jejich výběr zvážit už v průběhu hrubé stavby a zkonzultovat s předstihem s odborníkem.

Články a galerie se štítkem: Posuvné dveře

leské bílé posuvné dveře do pouzdra černá zárubeň a kování

Lesklé bílé dveře s černými zárubněmi a kováním | RD Chomutov

Přejít k článku →
skleněná stěna a posuvné skleněné dveře teplice

Bezfalcové a posuvné dveře, skleněná stěna | Klinika Teplice

Přejít k článku →
IMG

Prosklené interiérové dveře v barvě třešeň | Roudnice nad Labem

Přejít k článku →
Dýhované interiérové dveře a zárubně Sapeli Hotel Ulrika Karlovy Vary

Dýhované interiérové dveře a zárubně | Hotel Ulrika Karlovy Vary

Přejít k článku →
Vnitřní dřevěné prosklené dveře a posuvné světlé dveře Byt Litoměřice

Vnitřní dřevěné prosklené dveře a posuvné světlé dveře | Byt Litoměřice

Přejít k článku →
interiérové dveře a zárubně beton teplice

Nové vzorky interiérových dveří a zárubní Sapeli | Teplice

Přejít k článku →

Sdílet tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
dýhované dveře a obložkové zárubně sapeli reference

Dýhované dveře

Dýhované interiérové dveře se vrací? Kdepak, dýhované dveře jsou s námi stále, jen se mění jejich podoba. První zmínky o výrobě dýh pocházejí z Tibetu, Egypta, ale …

Číst dále →
dýha dub trámový dveře Sapeli

Novinky Sapeli 2020

Jaké novinky přináší pro letošek na trh český lídr v oblasti dveří a zárubní? Čekají nás výrazné změny nebo jen drobnější ladění zavedeného sortimentu? Letos se …

Číst dále →
Bílé interiérové dveře Sapeli

Bílé interiérové dveře

Bílé interiérové dveře a obložkové zárubně jsou v současnosti nejvíce poptávaným zbožím. Není náhoda, že si své prvenství vybojovaly i v době, kdy máme na trhu …

Číst dále →
reverzní dveře sapeli

Reverzní interiérové dveře a zárubně

Reverzní interiérové dveře a zárubně se těší čím dál větší oblibě. Vypadají moderně a jsou praktické. Stejně tak, jako bezfalcové dveře při zavření tvoří se …

Číst dále →
posuvné dveře na stěnu

Posuvné dveře na stěnu

Posuvné dveře na stěnu (zeď) neboli posuvné dveře po garnýži volíme především v málo prostorném bytě nebo pak v interiéru, kde se chcete pochlubit elegantnějším mechanismem otevírání, než …

Číst dále →
bezfalcové dveře interiérové

Bezfalcové dveře

Bezfalcové neboli bezpolodrážkové dveře mají křídlo v jedné rovině se zárubní. Tvoří tedy jednoduchou a čistou linii, která se hodí do mnoha interiérů. Bezfalcové dveře – …

Číst dále →