interierove dvere sapeli dyha ampreto tenga posuvne dvoukridle

Posuvné dveře

Posuvné dveře se čím dál více stávají populárními. Ať už na garnýži nebo do pouzdra. Jejich kouzlo je nejen v úspoře místa (dveře nezasahují do prostoru interiéru), ale také ve vzhledu.

Pokud renovujete svůj interiér od základů nebo stavíte nový dům, je potřeba si hned v začátku stanovit požadovaný systém otevírání. Ten volíme na základě prostorových možností, designu nebo také dle našeho pohodlí či pohybového omezení. Každý typ posuvného systému má své výhody i nevýhody a je potřeba při jeho uvážení posoudit několik kritérií, které naznačuji níže.

Garnýže Sapeli nebo M&T stále patří mezi ty nejhezčí. Jejich vzhled není rušivý a chod je tichý. Je potřeba uvážit, zda máte dostatek prostoru na stěně tak, aby se dveře na stěnu mohly bez potíží odsunout do otevřené polohy. Na této stěně by tedy neměl být vypínač a rovněž tak příliš robustní podlahové sokly.

Většinu garnýží lze opatřit tlumičem, takže vám dveře samy dojíždějí do otevřené nebo zavřené polohy. Tlumiče pro posuvné dveře se automaticky dodávají k celoskleněným dveřím z důvodu bezpečnosti, ale někdo si je žádá i na dřevěné dveře. Pak je ale potřeba uvědomit si, zda vás tlumič ve frekventovaném průchodu spíše neomezuje, protože musíte při otevření či zavření vyvinout k rozhýbání dveří sílu a pro starší uživatele nebo děti to může být namáhavé.

Pokud si potrpíte na design, pak si zamilujete garnýž MINIMA, kterou lze objednat jak pro dřevěné, tak pro celoskleněné dveře a která může být ve stříbrném, hnědém nebo černém provedení. Jak už napovídá název, jedná se o minimalistické řešení, kdy se montuje garnýž na začištěný stavební otvor a vidíte tak pouze designovou lištu a dveří křídlo. Pak navrhuji opatřit dveře madlem či mušlí ve stejném dekoru jako je posuvný systém, krásně tak propojíte vzhled celého kompletu. Nebudete dveře vnímat jen jako posuvné dveře, ale jako dominantní část interiéru, kterou Vám pochválí každá návštěva.

Jakákoliv garnýž vám však vezme část stěny, kam se dveře posouvají, takže úspora místa je zde oproti pouzdru částečná.

posuvne dvere na stěnu

Další možností je „ukrýt“ interiérové dveře přímo do zdi, což je samozřejmě praktičtější řešení. Jedná se o posuvný systém do stavebního pouzdra. Pouzdro má tu výhodu, že ho lze osadit do SDK příčky nebo ho můžete nechat zazdít.

Spousta zákazníků udělá chybu v tom, že si koupí a zabuduje pouzdro na nejslabší možný rozměr zdi (10 cm) a až pak začne poptávat dveře. Do tohoto pouzdra totiž můžete dodat pouze dveře hladké bez zasklívacích lišt, dveře se zapuštěnou lištou nebo celoskleněné dveře. Pokud si chcete být jistí, že Vám do pouzdra půjdou kterékoliv dveře, pak zvolte pouzdro pro dokončenou sílu stěny min 12,5 cm.

V případě tohoto systému otevírání máte oproti posuvu na garnýži k dispozici celou stěnu. Je to tedy systém, který je nejméně náročný na prostor. Pokud navíc zvolíte bezobložkové pouzdro, pak dosáhnete minimalistického moderního vzhledu, který je velice oblíbený nejen v řadách architektů a bytových designerů. 

Také v této variantě posuvu musíme myslet na vypínače. Pokud chceme umístit vypínač na stěně, která v sobě má mít pouzdro, pak musíme zvolit příslušný typ tohoto pouzdra. Pokud tuto stěnu chcete využít například pro instalaci televize nebo nějaké police, i zde existuje pouzdro, které má nosnou funkci pod názvem Ewoluto.

Ptáte-li se na zvukovou izolaci, nabízí se zakoupit pouzdro speciálně upravené pro prostory s požadavky na zvukový útlum. Posuvných systémů tedy existuje celá řada a rozhodně doporučuji jejich výběr zvážit už v průběhu hrubé stavby a zkonzultovat s předstihem s odborníkem.

posuvne dvere do pouzdra

Články a galerie se štítkem: Posuvné dveře

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

Sdílet tento článek

skleněné dveře pampeliška

Skleněné dveře do začištěného stavebního otvoru

Jednoduché a elegantní řešení pro oddělení prostor s maximální zachovanou propustností světla. To jsou skleněné dveře do začištěného stavebního otvoru. Skleněné dveře jsou vždy vyrobeny z ...
Číst dále →
Kubika Olej Dark Oak ()

Novinky Sapeli 2023

Stejně jako každým rokem proběhla i letos na konci jara výstava Expo v sídle firmy Sapeli v Jihlavě. Na uzavřené výstavě jsou vždy k vidění a k prezentaci novinky ...
Číst dále →
CPL Dub skandinavsky

Novinky Sapeli 2022

Letošní Sapeli Expo 2022 přineslo opět několik zajímavých novinek. Mezi ně patří nové povrchy v kategorii CPL a HPL, černé industriální příčky, nová černá kování k celoskleněným ...
Číst dále →
Retro interierove dvere

Retro interiérové dveře

Pokud nejste fanouškem posledních trendů a moderny, rádi se při výběru vybavení bytu či domu vracíte spíše k historii, pak v současném slangu patříte jednoznačně mezi milovníky ...
Číst dále →
Interierove dvere Otvice

Interiérové dveře Otvice 2022 – ukázky vzorků

Přinášíme fotografie aktuálně vystavených vzorků dveří na naší prodejně Otvice u Chomutova. Všechny vystavené interiérové dveře jsou vyráběny na zakázku, a proto u nich lze téměř ...
Číst dále →
Lakovane interierove dvere Sapeli modre

Lakované interiérové dveře

Lakované interiérové dveře jsou u nás dlouhodobě velmi žádaným výrobkem.  Zaujmou Vás svým hladkým povrchem a svým sjednoceným matným tónem upoutají pozornost.   Uplatní se ...
Číst dále →

Masarykova tř. 1226/86, 415 01

Ing. Barbora Stanislavová

barca

teplice@prodoor.eu

PO + ST: 9-17
PÁ: 9-15

ÚT + ČT: zavřeno

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Jaroslava Průchy 1915/24

Linda Ralbovská 

cdb ad c bbae

most@prodoor.eu

PO + ST: 10-18

ÚT + ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Otvice 73, 431 11

Bc. Anna Krejčí 

Anicka

recepce@prodoor.eu

PO + ČT: 8-17
ÚT + ST: 8-16
PÁ: 8-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Želetická 1929/13, 412 01

Petra Korbová

petra

litomerice@prodoor.eu

PO – ČT: 9-17
PÁ: 9-15

PRODOOR, s.r.o. na Firmy.cz

Zanechte nám vzkaz a my se Vám ozveme.